1
1
1
1
Sepetinizde ürün yok

android marshmallow 5.0

İşte Android Marshmallow 6.0

Android 6.0 Marshmallow'un neler yapabildiğini muhtemelen bilmek istiyorsunuz. Android'in yeni sürümü, belki büyük bir sıçrama kaydetmiyor, ancak bilmek ve kullanmak isteyeceğiniz bir dizi yenilik sunuyor.


Marshmallow

Android 6.0 Marshmallow'un neler yapabildiğini muhtemelen bilmek istiyorsunuz. Android'in yeni sürümü, belki büyük bir sıçrama kaydetmiyor, ancak bilmek ve kullanmak isteyeceğiniz bir dizi yenilik sunuyor.

kısa uygulamaSIK KULLANDIĞINIZ UYGULAMALARI PAYLAŞIN
Android Marshmallow, en sık paylaştığınız uygulamaları otomatik olarak algılıyor. Bu sayede örneğin web tarayıcınızdan bağlantı paylaşırken en çok WhatsApp'ı kullanıyorsanız, paylaşım menüsünde ilk gördüğünüz öğe WhatsApp oluyor.

internetUYGULAMALAR İÇERİSİNDE GERÇEK WEB
Bu yenilik daha çok geliştiricileri ilgilendirse de, son kullanıcılar da farkı hissedebilir. Chrome Custom Tabs adlı işlev, geliştiricilere tam bir Chrome uygulaması açmadan site gösterme olanağı sunuyor. Bu sayede Chrome'da kayıtlı olan parolalarınız gibi işlevlerden faydalanmaya devam edebiliyorsunuz ve geliştirici, uygulama içerisine hafif bir web görüntüleyici eklemek zorunda kalmıyor.


CİHAZINIZ KESTİRSİN (DOZE MODU)
Marshmallow'un bu yeni özelliği, telefonunuzu kullanmadığınızda onu uçak moduna yakın bir duruma getiriyor. Telefonunuz veya tabletiniz, bir süredir kullanılmadığını ve yerinden kımıldamadığını algılıyor ve Doze modu, otomatik olarak devreye giriyor. Bu modda arka plan işlemleri azaltılıyor ve çok önemli olmayan güncellemelerin kontrol sıklığı azaltılıyor. Önemli mesajlar ve aramalar ise her zaman olduğu gibi hemen cihazınıza ulaşıyor.

MarshmallowSESLERİ DAHA KOLAY YÖNETİN
"Sessiz mod"a geçmek için sesi sonuna kadar kısmanız, ses seviyelerini bağımsız olarak ayarlamak için aşağı oka dokunmanız yeterli.

  GOOGLE NOW ON TAPGOOGLE NOW ON TAP
Home düğmesine uzun basarak açtığınız Google Now on Tap, Android Marshmallow'un en önemli yeniliklerinden. İşlev sayesinde şu an çaldığınız şarkı, seyrettiğiniz film, bulunduğunuz mekan vb. hakkında hızla bilgi alabiliyorsunuz. Bildiğimiz Google Now arayüzü ise, yerini koruyor.


 
Seçim AracıMETİNLERİ DAHA İSABETLİ SEÇİN
Android Marshmallow, seçiminizi kelimeleri kapsayacak biçimde genişletiyor, böylece seçmek için daha az zaman harcıyorsunuz. Karakter karakter seçim için, seçiminizin başındaki ve sonundaki sapları kullanabiliyorsunuz.

Seçim AracıUSB TYPE C
USB Type C, daha hızlı şarj, daha hızlı veri transferi, kablo üzerinden aynı anda video aktarımı ve şarj gibi yeteneklere sahip. En önemlisi, kabloyu her iki yönde de takmanıza izin vermesi.